Home Aktuality Ze světa Již jen 2 volné letenky do Pekingu pro sportovní gymnastiku

Již jen 2 volné letenky do Pekingu pro sportovní gymnastiku

Napsal zdcim   
05-10-2007

Image Výkonný výbor Mezinárodní gymnastické federace zvěřejnil další gymnasty, kteří budou moci odjet do Pekingu.

Mezi ženami jsou to Vered Finkel z Izraele, Litevka Jelena Zanevskaja a za africký kontinent Sherine El Zeiny z Egypta. Třemi šťasnými mezi muži jsou Alexander Shatilov z Izraele, Jorge Hugo Giraldo z Kolumbie a Mohamed Serour z Egypta. Dále bylo mezi ženami i muži vybráno po šesti náhradnících.

Pro sportovní gymnastiku zůstávájí nyní již jen dvě volná místa, o kterých rozhodne divoká karta Mezinárodního olympijského výboru.

Seznamte se blíže s kvalifikačními kritérii…

Sportovní gymnastika má jako disciplína povolenou kvótu 196 sportovců (98 mužů a 98 žen). Sportovci se mohli kvalifikovat na letošním MS ve Stuttgartu ze závodu družstev (závod I) a finále na jednotlivých nářadích (závod III). Kvalifikační místa jsou přidělována jednotlivým federacím s výjimkou míst 82-98, na která jsou závodnice nominovány jmenovitě.

  • Kritéria FIG pro kvalifikaci na OH 2008 - ženy

1-72

12 x 6 závodnic z federací na 1.-12. místě v závodě I

73-78

2 gymnastky z federací na 13.-15. místě v závodě I

79-81

1 gymnastka z federací na 16.-18. místě v závodě I

82-90

1 gymnastka (z jiné federace, než které jsou již zastoupeny výše), která se nejlépe umístila v závodě I

91-94

4 zlaté medailistky ze závodu III (pokud jsou z jiné federace, než které jsou již zastoupeny výše)

95-97

3 gymnastky určené výkonným výborem FIG (po konzultaci s technickou komisí), přičemž je přihlédnuto k tomu, aby byla zastoupena pořádající země a všechny světové kontinenty

98

Divoká karta Mezinárodního olympijského výboru, kterou přidělí 1 gymnastce tripartitní komise složená ze zástupců IOC, ANOC a FIG.

Image

  • Kvalifikace - ženy

1-72

USA - CHN - ROU - RUS - ITA - GBR - FRA - BRA - UKR - GER - AUS - JPN

73-78

PRK - CAN - ESP

79-81

CZE - NED - SUI

82-90

Stefani BISMPIKOU (GRE)

Nastassia MARACHKOUISKAYA (BLR)

Veronica WAGNER (SWE)

Dorina BOCZOGO (HUN)

Natalia SANCHEZ (COL)

Marisela CANTU (MEX)

Hyun Joo JOP (KOR)

Marta PIHAN (POL)

Gaelle MYS (BEL)

91-94

Jelikož se nekvalifikovaly do finále na jednotlivých nářadích žádné závodnice z týmů na 19-24. místě z kvalifikace, budou dalšími čtyřmi tyto:

Tina ERCEG (CRO)

Annamari MAARANEN (FIN)

Jessica LOPEZ (VEN)

Nikolina TANKOUCHEVA (BUL)

95-97

Vered FINKEL (ISR)

Sherine El ZEINY (EGY)

Jelena ZANEVSKAJA (LTU)

98

Divoká karta Mezinárodního olympijského výboru, kterou přidělí 1 gymnastce tripartitní komise složená ze zástupců IOC, ANOC a FIG.

Náhradnice

Ivana KOVÁČOVÁ (SVK)

Adela ŠAJN (SLO)

Luisa GALIULINA (UZB)

Dinah NAGEL (AUT)

Sidney SANABRIA (PUR)

Ursula BOTHA (RSA) - náhradnice za africký kontinent

  • Kritéria FIG pro kvalifikaci na OH 2008 - muži

1-72

12 x 6 závodnků z federací na 1.-12. místě v závodě I

73-78

2 gymnasté z federací na 13.-15. místě v závodě I

79-81

1 gymnasta z federací na 16.-18. místě v závodě I

82-88

1 gymnasta (z jiné federace, než které jsou již zastoupeny výše), která se nejlépe umístila v závodě I

89-94

6 zlatých medailistů ze závodu III (pokud jsou z jiné federace, než které jsou již zastoupeny výše)

95-97

3 gymnasté určeni výkonným výborem FIG (po konzultaci s technickou komisí), přičemž je přihlédnuto k tomu, aby byla zastoupena pořádající země a všechny světové kontinenty

98

Divoká karta Mezinárodního olympijského výboru, kterou přidělí 1 gymnastovi tripartitní komise složená ze zástupců IOC, ANOC a FIG.

Image

  • Kvalifikace - muži

1-72

CHN - JPN - GER - USA - RUS - ROU - ESP - KOR - FRA - ITA - CAN - BLR

73-78

UKR - SUI - GBR

79-81

PUR - BRA - GRE

82-88

Jordan JOVTCHEV (BUL)

Anton FOKIN (UZB)

Filip UDE (CRO)

Jose Luis FUENTES (VEN)

Epke ZONDERLAND (NED)

Martin KONEČNÝ (CZE)

Iilia GIORGADZE (GEO)

89-94

Leszek BLANIK (POL) – zlatý medailista MS - přeskok

Mitja PETKOVSEK (SLO) – zlatý medailista MS - bradla

Robert GAL (HUN)

Koen van Damme (BEL)

Sascha PALGEN (LUX)

Samuel SIMPSON (AUS)

95-97

Alexander SHATILOV (ISR)

Mohamed SEROUR (EGY)

Jorge Hugo GIRALDO (COL)

98

Divoká karta Mezinárodního olympijského výboru, kterou přidělí 1 gymnastovi tripartitní komise složená ze zástupců IOC, ANOC a FIG.

Náhradníci

Sami AALTO (FIN)

Timur KURBANBAYEV (KAZ)

Dimitri TREFILOVS (LAT)

Manuel CAMPOS (POR)

Luis SOSA (MEX)

Wajdji BOUALLEGUE (TUN) - náhradník za africký kontinent

 

Přidat komentář


Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor

Naši partneři

Významným partnerem oddílu se v r. 2014 stalo soukromé školské zařízení Beehive International School. Za finanční podporu děkujeme též společnostem Earth Resources a OS-KOM.
Staňte se také partnerem oddílu! více

Informace pro rodiče

Sdělení rodičům, termíny soutěží a výcvikových táborů, nominace, nejčastější otázky a odpovědi, nabídka spolupráce, formuláře ke stažení atd.
Jiné dotazy zasílejte prosřednictvím kontaktního formuláře.více