21. Tournois International de gymnastique Daniel d´Amato; Češky s Moláčkovou bronzové
19-11-2011

TIDA11_plakat

V pátek proběhl na pařížském předměstí v Blanc Mesnil již 21. ročník mezinárodního "Tournois International de gymnastique Daniel d´Amato".

Účastnily se i české výběry žen a mužů.

Ženské trio ve složení Alice Jáňová, Marcela Moláčková a juniorka Petra Fialová obsadilo ziskem 94,350 b. bronzovou příčku jen těsně za francouzským týmem z Avoine (94,900 b.). Zvítězila tradičně Ukrajina (104,750 b.). Bohemačka Moláčková bodovala pro tým hned třikrát, na přeskoku, bradlech a v prostných.

V hodnocení jednotlivkyň obsadila Marcela Moláčková sedmé místo (45,880 b.). Stupně vítězů patřily Ukrajinkám. Zvítězila Kristina Sankova (51,350 b.), druhá se umístila Evgeniya Tchernyi (50,900 b.) a třetí Alena Vasileva (48,850 b.). Petra Fialová obsadila příčku pátou (47,650 b.) a Alice Jáňová skončila devátá (45,500 b.).

Jiří Bomer, Jiří Veselý a Daniel Radovesnický obsadili deváté místo. Také mezi jednotlivci bohužel uzavírali výsledkovou listinu, když obsadili 22., 24. a 26. místo.

EYOF 2011 Trabzon/TUR; Češky devatenácté
24-07-2011

logo EYOF 2011V sobotu 23. července odletěla česká olympijská výprava juniorských sportovců do místa konání Evropského olympijského festivalu mládeže, tureckého města Trabzon.

Třísettisícový přístav na pobřeží Černého moře letos přivítal 3300 sportovců zastupujících všech 49 národních olympijských výborů z evropských zemí.

Soutěžilo se v šesti individuálních a třech kolektivních sportech. Hry mají už dvacetiletou tradici a podporují šíření olympijských myšlenek mezi mladými evropskými sportovci.

Sportovní gymnastiku v Turecku reprezentovaly Pražanky Tereza Schusterová a Natálie Chalupová a ostravská Tereza Ochynská. Závodnice doprovodila trenérka Petra Cenková-Drtílková.

Děvčata se dva týdny před odletem připravovala společně v Ostravě, kam je přišla podopořit také Věra Čáslavská (článek zde).

Závod OH nadějí proběhl v Liberci; ČR reprezentovaly i Hájková s Chalupovou
30-10-2011

Gym-Festival v Trnavě; soutěžily dvě Bohemačky
09-06-2011

4. června proběhl již 24. Gym-Festival ve slovenské Trnavě.

V rámci domácího republikového šampionátu s mezinárodní účastí soutěžily v jedné kategorii seniorky i juniorky. Na kvalitně obsazený závod byly ČGF nominovány i čtyři české závodnice, a to v rámci přípravy na  EYOF 2011, který se bude konat koncem července v tureckém Istanbulu.

Bohemačka Natálie Chalupová obsadila v konkurenci závodnic z Rumunska, Ruska, Ukrajiny, Austrálie, Maďarska, Polska a Slovenska, 14. příčku (44,150 b.).

Vyhrála Rumunka Larisa Iordache (59,500 b.) před 24-letou Annou Pavlovovou z Ruska, hvězdou mítinku (55,60 b.). Třetí skončila opět rumunská závodnice Maria Balea (53,650 b.).

Další pořadí závodnic ČR: 17. Ochynská (43,00 b.), 21. Harásková (42,100 b.) a 23. Pluskalová (41,150 b.).

V doprovodném závodě žákovských dvojic "O pohár starobylej Trnavy" nastoupila za Bohemku Julie Hájková a obsadila pěkné 5. místo (44,600 b.). Zvítězila Yazidzhyan z Dynama Moskva (50,400 b.) před Maďarkami Nardai (47,350 b.) a Dévai (45,600 b.).