Home Aktuality Oddíl XIV. ročník závodu pro nejmladší Klokánkova kapsa

XIV. ročník závodu pro nejmladší Klokánkova kapsa

Napsal zdcim
04-10-2005

ImageJako každoročně uspořádal náš oddíl již čtrnáctý ročník závodu Klokánkova kapsa, který je určen pro všechny začínající nadějné gymnastky.

Letos startovala děvčátka ročníků narození 1997-99 a z každé jednoty/klubu se mohlo přihlásit 5 závodnic. Početným divákům se v sobotu v hale TJ Bohemians ve Slovenské ulici představilo 110 nejmladších gymnastek z 21 klubů celé ČR. Děvčátka závodem provedla coby hlasatelka nová předsedkyně technické komise žen ČGF a mezinárodní rozhodčí, paní Miluše Nekvasilová.

A jak se jim v samotné soutěži dařilo… „Medaile si rozdělily malé gymnastky z Prahy a Pardubic.“ Mezi dvacítkou osmiletých děvčátek zvítězila Markéta Borovičková z TJ Bohemians Praha, před další domácí závodnicí Natálkou Chalupovou. Třetí místo obsadila Martina Dytrtová z Pardubic a čtvrté další Bohemačka Terezka Taureová. Lada Němečková skončila na deváté pozici.

Dařilo se i o rok mladším pardubickým děvčatům. V kategorii ročníku narození 1998 vystoupila na nejvyšší stupínek Andrea Květonová z Pardubic, druhé místo si vybojovala Petra Fialová z Gymstar Praha a třetí skončila další Pardubičanka Kateřina Doubravová. Za ní o pouhou desetinku skončila domácí Adélka Míšková. Anna Starostová se umístila na místě osmém a Johanka Zafarová dvanáctá. Celkově startovalo v této kategorii 41 závodnic.

Nejpočetnější byla nejmladší kategorie šestiletých děvčátek, kde zvítězila Mariana Felixová z Gymstar Praha před Lindou Doležalovou ze Sokola Žižkov II a Barborou Olivovou z Pardubic. V konkurenci 49 malých gymnastek startovalo i osm domácích děvčat, která si v sobotu prošla svým prvním životním závodem. Nejlépe se umístila Veronika Pokorná na třináctém místě. Další pořadí… 19.Valentýna Morávková, 20.Tereza Doubková,…, 24.Anna Schenková,… 31.Denisa Lichtágová,… 36.-37.Lenka Bezstarosti a Anna Výšinová,… 39.Tereza Šindelářová

Gratulujeme děvčatům i jejich trenérkám a děkujeme rodičům za pomoc při organizaci závodu.

Naši partneři

Významným partnerem oddílu se v r. 2014 stalo soukromé školské zařízení Beehive International School. Za finanční podporu děkujeme též společnostem Earth Resources a OS-KOM.
Staňte se také partnerem oddílu! více

Informace pro rodiče

Sdělení rodičům, termíny soutěží a výcvikových táborů, nominace, nejčastější otázky a odpovědi, nabídka spolupráce, formuláře ke stažení atd.