Home Aktuality Oddíl 3. závod Českého poháru 2006 - 18. ročník Memoriálu Marie Široké

3. závod Českého poháru 2006 - 18. ročník Memoriálu Marie Široké

Napsal zdcim
03-05-2006

Imagejak to dopadlo…
Za účasti 112 závodnic z celé republiky proběhl v sobotu v pražské hale Bohemians další gymnastický maratón. V pořadí třetího závodu Českého poháru 2006 a zároveň 18. ročníku Memoriálu Marie Široké se letos zúčastnilo 112 závodnic. Jako v loňském roce probíhal závod souběžně se semifinálovým utkáním Mistrovství světa v hokeji, a tak řada diváků odbíhala v odpoledních hodinách do nedalekého baru sledovat průběžný stav střetnutí…

Gymnastky soutěžily ve čtyřech kategoriích. Pro žákyně a kadetky byl memoriál olympioničky Široké-Větrovské poslední možností kvalifikace na Mistrovství ČR, které se bude konat ve dnech 9.-11. června v Praze na Balkáně.

V závodě žákyň zvítězila Kateřina Kobrlová (95) ze Sportcentra Děčín. Stříbro si shodným počtem bodů rozdělily Tereza Schusterová (96) ze Všetat, která se však připravuje v Bohemians pod vedením trenérů Řehořové a Fiřta, a Denisa Bromová ze Sokola Brno I. Bronzová příčka tedy zůstala mezi žákyněmi neobsazena.

I v soutěži kadetek putovalo zlato na sever Čech a to zásluhou Veroniky Turisové (93) z KSG Most, která zvítězila s velkým náskokem. Druhou příčku obsadila Anna Nyklová (93) ze Sokola Kampa a bronz patřil Pavlíně Cardové, která trénuje ve Sportcentru Děčín, původně však s gymnastikou začínala v Sokole Náchod.

Kategorie juniorek B přinesla zlatou medaili i pořádajícímu klubu, když zvítězila Klára Hadrbolcová (92) před Terezou Kobrlovou (91) z Děčína a Dominikou Dymákovou (92) ze Sparty Praha.

V kategorii žen B se v předmaturitní přípravě přijela odreagovat a zvítězila Vlasta Štěrbová (86) ze Sportcentra Děčín, druhé místo obsadila Nela Kuncová (85) z KSG Litvínov, která dle slov předsedy ČGF PHDr. Jiřího Kubičky v roli komentátora závodu „cvičila skutečně s chutí“ :-) Třetí skončila Vendula Řeholová (88) ze Sokola Brno I.