Napsal zdcim
27-11-2005

Pražské gymnastky bojovaly o tituly přebornic, když si světová špička rozdělovala tituly na jednotlivých disciplínách v australském Melbourne…

Pořadatelem Přeboru hl.m. Prahy družstev byl i v letošním roce náš oddíl. Naše děvčata získala hned dva tituly přebornic a tři stříbra…

V závodě družstev kategorie mladších žákyň zvítězil čtyřčlenný tým Bohemians A ve složení Eliška Schenková, Kristýna Janoušová, Gabriela Pokorná a Karolína Rousková o necelé tři desetinky před týmem Bohemians B, za který startovaly Tereza Schusterová, Kristýna Čermáková, Kateřina Smetanová a Natálie Chalupová.

Třetí se umístilo družstvo Sokola Žižkov II. Další dvě domácí družstva skončila na šesté a sedmé pozici. Celkově se v této kategorii představilo 32 děvčátek. Nejlépe se dařilo Terezce Schusterové ze Všetat, která se nyní připravuje v našem oddíle. Stříbrná skončila další domácí závodnice Eliška Schenková.

Image
vítězný tým mladších žákyň

I v kategorii žákyň starších zvítězil tým Bohemians A ve složení B. Dobiášová, A. Jančová, M. Jiskrová a T. Hejnová o necelé tři body před další bohemáckou čtveřicí Denisa Herodesová, Eliška Hozmanová, Žaneta Prokešová a Michaela Mecová. Třetí skončilo družstvo AC Sparty. Družstvo Bohemians C obsadilo celkově pátou pozici. Starších žákyň se divákům v hale představilo celkově 25, z nichž bylo 11 z domácí jednoty. Prvních sedm pozic pořadí jednotlivkyň si také rozdělila děvčata z domácího klubu. Na nejvyšší stupínek vystoupila Anežka Jančová.

Další kategorií sobotního programu byla soutěž družstev II. ligy postupová pro nadcházející Mistrovství ČR, které proběhne již za dva týdny v Mostě. Zde startovala čtyři pražská družstva a nejlépe se dařilo závodnicím Sokola Kampa, které zvítězily celkovým součtem bodů 95,750. Druhé se umístilo družstvo Bohemians ve složení Marcela Moláčková, Karolína Jandečková, Daniela Dubčeková a Barbora Povišerová s 92,350 b. a třetí pak další družstvo Sokola Kampa.

Mimo soutěž družstev si prověrkou prošly i závodnice Extraligy, pro které nebyla účast na krajském přeboru povinná, využily však možnosti prověřit svoji formu před M ČR.

Sportovní stránku sobotního závodu tak zpestřily již gymnasticky zajímavější výkony Anny Čadkové ze Sparty Praha, která ve čtyřboji získala 33,3 b. a vyhrála. Domácí Aneta Procházková s 31 b. skončila druhá a Klára Hadrbolcová s 29,4 b. třetí. Dvou disciplín ze zúčastnila i Bohemačka Petra Macurová, která se připravuje podpořit náš tým v soutěži Extraligy především na přeskoku.