Home Aktuality Oddíl OHC LIBEREC

OHC LIBEREC

Napsal Jana Holasová
20-11-2014

Dalším, a to dost prestižním závodem podzimní sezóny, byl Pohár Olympijských nadějí, pořádaný každoročně v Liberci.

Tento juniorský závod si již vydobyl své místo v kalendáři FIG.

Letos se ho v dívčí kategorii mimo 2 českých družstev zúčastnila družstva z Velké Británie, Maďarska, Slovinska a Rakouska a také gymnastky z Izraele, Malty a USA.

Vítězství britských gymnastek se čekalo už od rozcvičení, o 2. místo se ale bojovalo do poslední chvíle. První české družstvo ve složení  Aneta Holasová, Julie Hájková, Vendula Měrková, Marie Kühnová, Lucie Jiříková a Marie Nevrklová ho nakonec bohužel celkem těsně /1.6 b/ prohrálo s Maďarkami. Druhé české družstvo, ve kterém bojovala i Veronika Šebáková, skončilo na 4. místě. Známky Veroniky se ale kvůli jejímu věku nemohly do výsledku družstva započítat, což byla samozřejmě škoda.

Ještě těsnější to bylo v hodnocení jednotlivkyň, kde Aneta Holasová získala bronzovou medaili! Od stříbra jí dělilo jen 5 setin. První 2 místa obsadily Britky.

1. Alice Kinsella /52.6/

2. Abigail Solari /52.0/

3. Aneta Holasová /51.95/

I na dalších příčkách byly malé rozdíly a tak Veronika Šebáková obsadila se známkou 50.75 10. místo. Jedenáctá skončila Julie Hájková /49.95/, šestnáctá Marie Kühnová /48.40/ a sedmnáctá Vendula Měrková /48.30/.