Home Aktuality Oddíl Memoriál Jana Gajdoše

Memoriál Jana Gajdoše

Napsal Jana Holasová   
20-11-2014

Naše první družstvo ve složení Veronika Šebáková, Kristýna Brabcová, Natálie Huslarová a Eliška Fiřtová 23. ročník tohoto populárního závodu vyhrálo s náskokem více než 11 bodů!

Naše děvčata potvrdila svojí stále vzrůstající výkonnost a výbornými výkony s minimem chyb přesvědčivě a zaslouženě prodloužila vítěznou sérii Bohemky!


1. Bohemians Praha           144.55

2. Torna club Békéscaba    133.20

3. Sokol Brno I  Team 1      131.65

Ani naše mladší družstvo ve složení Bára Husáková, Natálie Brabcová, Olesja Kalnitska a Tereza Kovaříková  se neztratilo a v konkurenci sedmnácti týmů obsadilo krásné 8. místo.

Klárka Dušková jela sbírat zkušenosti a závodila za 2. družstvo Sokola Brno I.

V hodnocení jednotlivkyň bojovaly o první místo hlavně Veronika Šebáková a Maďarka Dorka Szujó, které svými výkony vyčnívaly nad ostatní. Maďarka se na rozdíl od Veroniky dopustila nějaké té chyby a Veronika tak díky svému bezchybnému výkonu vyhrála!

Na 3. místě, s odstupem více než 3 bodů, skončila prostějovská Dominika Ponížilová a těsně za ní Kristýna Brabcová.

1. Veronika Šebáková /51.35/

2. Dorka Szujó   /51.05/

3. Dominika Ponížilová  /47.85/

Další pořadí Bohemaček: 4. Kristýna Brabcová  /47.65/, 9. Natálie Huslarová /44.80/, 15. Olesya Kalnitska /43.00/, 16. Eliška Fiřtová /42.95/, 30. Bára Husáková /40.55/, 32. Tereza Kovaříková /40.45/, 42. Natálie Brabcová /38.35/ a 50. Klára Dušková /37.50/

Do druhého dne, finálového závodu dvojic, postoupilo 12 nejlepších dívek a chlapců, ale vždy maximálně 2 z týmu. Na to doplatila Natálka Huslarová, která bude muset o finále zabojovat příští rok.

Postoupila tedy Veronika a Kristýna. Obě dostaly do dvojice gymnasty z Rakouska.

V prvním, kvalifikačním kole, předvedli všichni účastníci 2 sestavy a po sečtení bodů osm nejlepších dvojic postoupilo do semifinále. Tam předvedli každý už jen 1 sestavu, jinou než v kvalifikaci a 4 nejlepší dvojice postoupili do finále. Ve finále se kluci museli představit na 4. nářadí, děvčata už mohla nářadí opakovat. Veronika opakovala přeskok, kde už i v semifinále mimo cukuhary nově předvedla i výborně zvládnutý přemet salto a Kristýna si zopakovala velmi krásná prostná. Obě byly za své finálové výkony velmi dobře ohodnoceny.

Dohromady se svými protějšky se jim podařilo nasbírat úplně stejný počet bodů! O vítězství mezi těmito dvojicemi rozhodla vyšší známka dívky. Prvním a druhým místem holky dokonaly triumf Bohemky! Gratulujeme!

1. Veronika Šebáková, Florian Schmidle    24.125

2. Kristýna Brabcová, Eric Simionescu        24.125

3. Dorka Szujó, Ondřej Kalný                        23.850

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód


Obnovit

Zkratkovník

ČUS = Česká unie sportu
ČASPV = Česká asociace sportu pro všechny
ČGF = Česká gymnastická federace
FIG = Mezinárodní gymnastická federace
KZ = kontrolní závod
M ČR = Mistrovství České republiky
ME = Mistrovství Evropy
MS = Mistrovství světa
MT = mistrovská třída
MU = mezistátní utkání
MZ = mezinárodní závod
OH = Olympijské hry
PGS = Pražský gymnastický svaz
RHB = rehabilitace
SCM = Sportovní centrum mládeže
SG = sportovní gymnastika
SP - Světový pohár
ST = sportovní třída
TG = TeamGym
VS = výkonnostní stupeň
VT = výcvikový tábor

Naši partneři

Významným partnerem oddílu se v r. 2014 stalo soukromé školské zařízení Beehive International School. Za finanční podporu děkujeme též společnostem Earth Resources a OS-KOM.
Staňte se také partnerem oddílu! více

Informace pro rodiče

Sdělení rodičům, termíny soutěží a výcvikových táborů, nominace, nejčastější otázky a odpovědi, nabídka spolupráce, formuláře ke stažení atd.
Jiné dotazy zasílejte prosřednictvím kontaktního formuláře.více