Home Aktuality Oddíl Vítkovice Cup 2012

Vítkovice Cup 2012

Napsal zdcim
20-10-2012

Pohár Vítkovic byl první soutěží podzimní sezóny, povinnou pro členky národních výběrů žákyň a juniorek i členky sportovních středisek.

V Ostravě se představilo jedenáct Bohemaček.

Žákyně

V kategorii žákyň obsadila bronzovou příčku Kristýna Brabcová (45,050 b.). Při svém prvním vystoupení ve volném programu vůbec, se Kristýna představila velmi pěkně. Zvítězila Maďarka Csenge Bacskay z budapešťského Postás Sport Club (46,500 b.) před Laurou Smolecovou z domácího GK Vítkovice (46,000 b.).

První závod ve volných sestavách také poprvé absolvovaly naše další žákyně: 8. Fiřtová Eliška (40,750 b.), 11. Husáková Barbora (39,850 b.), Skalická Veronika (39,400 b.) a Kalnitska Olesja (37,350 b.)

Kadetky a juniorky

V kategorii kadetek a juniorek startovala děvčata roč. naroz. 1997 a mladší. Nejlepší závodnice roč. narození 1997-2000 měly možnost se kvalifikovat na Pohár OH nadějí, který proběhne příští týden v Liberci.

Mezi juniorkami se v této kategorii prosadila na třetí místo teprve jedenáctiletá Bohemačka Aneta Holasová (46,150 b.). Vyhrála o tři roky starší Jessica Stabinger z rakouského LFT Tirol před Terezou Ochynskou ze Sokola Moravská Ostrava (46,600 b.). Natálie Chalupová obsadila 5. příčku (45,400 b.) a kvalifikovala se do týmu ČR pro soutěž OH nadějí.

Pořadí dalších Bohemaček: 22. Lenka Bezstarosti (41,050 b.), 23. Kühnová Marie (40,950 b.)

Tereza Rejchrtová po pádu z bradel do soutěže nenastoupila.

Juniorky a ženy

V kategorii juniorek a žen vyhrála Viktorie Yegorová (45,400 b.). Nepatrným rozdílem zaostala na druhém místě Mara Glabonjat z Rakouska (45,200 b.). Třetí skončila Veronika Pluskalová z Prostějova (43,550 b.)

Více foto v naší galerii.

Videa již brzy na našem kanálu YT sgbohemians.