Home Aktuality Oddíl Přebor Prahy družstev; Bohemka vítězí v Extralize

Přebor Prahy družstev; Bohemka vítězí v Extralize

Napsal zdcim
07-11-2011

O letošní tituly Přeborníka hl. m. Prahy pro r. 2011 ve sportovní gymnastice družstev žen bojovalo v sobotu 5. listopadu v gymnastické hale TJ Bohemians 27 družstev z 6-ti klubů. Celkem se zúčastnilo 117 gymnastek ve věku 8-22 let.

Pražský přebor družstev je tradičně nejsilněji obsazenou krajskou soutěží v ČR. Mimo oficiální regule se v něm tradičně představují i nejlepší ligové týmy.

V soutěži  Extraligy se utkala v současnosti dvě nejsilnější pražská družstva, TJ Bohemians a Sokol Kampa. Bohemačky ve složení Moláčková, Chalupová, Yegorová, Dubčeková a Hadrbolcová zvítězily náskokem 10ti bodů (141,150 b.). Domácí obsadily i všechny medailové příčky v pořadí jednotlivkyň. S jistotou zvítězila Marcela Moláčková (47,250 b.) před Natálií Chalupovou a Viktorií Yegorovou.

V prvoligové soutěži se lépe dařilo družstvu Sokola Kampa a děvčata Bohemians ve složení Hájková, Kuhnová, Opočenská, Jelínková a Došková obsadila příčku druhou.

Oddíl Kampy letos poprvé profituje ze spojení s AC Sparta, odkud za lepšími podmínkami přestoupila celá řada kvalitních závodnic.

Do kvalifikace na Mistrovství ČR v soutěži II. ligy vstoupily vedle již zmíněných favoritů i dva týmy Horních Počernic. Zvítězila Kampa B před Bohemkou A (Bezstarosti, Rejchrtová T., Pekarčíková a Víchová) a družstvem Kampy A. Družstvo Bohemians B ve složení Cikánková, Kalašová, Novotná a Hukaufová obsadilo 4. místo.

Kdo nakonec odjede poslední listopadový týden na Mistrovství ČR do Brna rozhodnou výsledky z ostatních krajů. Jistý postup mají první dvy týmy, které překročily potřebný limit 127 b. nově stanovný TKž ČGF. V hodnocení jednotlivkyň zvítězila domácí Lenka Bezstarosti (44,200 b.).

Žákovským soutěžím dominovaly opět Kampařky. Bohemačky obsadily druhé, třetí, čtvrté, šesté a osmé místo. Nejlépe cvičila čtveřice Brabcová K., Kraftová, Fiřtová a Husáková. Mezi jednotlivkyněmi byla nejlepší domácí závodnicí Kristýna Brabcová na čtvrté příčce (47,350 b.).

Bohemians patří i početní převaha v kategorii mladších žákyň. Pět zúčastněných týmů představuje širokou základnu pro Sportovní středisko a Sportovní centrum mládeže, které náš oddíl zabezpečuje již několik let.

Foto p. Rodera v naší galerii.

Článek v Pražském deníku

PARTNEŘI PŘEBORU 2011:

MAGISTRÁT HL. M. PRAHY logo_praha

Magistrát hl. m. Prahy přispívá každoročně na pořádání této akce Pražskému gymnastickému svazu prostřednictvím grantu.

Sídlo: Mariánské nám. 2/2, 110 01 Praha 1-Staré Město

RYOR a.s.logo_ryor

Český výrobce kosmetických přípravků je na trhu od r. 1991. Společnost vyrábí své produkty na Kladně. Značka nachází odbyt v řadě zemí světa. Závodnicím věnovala dárkové balíčky se svými výrobky.

Sídlo: Karlovarská 207, 273 51 Kyšicelogo_ryor_slogan

JAPEY s.r.o.

logo_hatcheySpolečnost JAPEY s.r.o. je významným českým velkoobchodním distributorem a dovozcem sportovního zboží a výrobků pro volný čas. Nejlepšm závodnicím věnovala lyžařské helmy a brýle zn. Hatchey.

Sídlo: Ježkova 944/9, 130 00 Praha 3

MANUFAKTURAlogo_manufaktura

Hlavní činností firmy je provozování sítě značkových obchodů s českými lidovými řemesly a tradičními dřevěnými hračkami v historickém centru Prahy. Společnost věnovala závodnicím dárkové balíčky.

Sídlo: Melantrichova 17, 110 00 Praha 1

BOTANICUS s.r.o. logo_botanicus

Výrobce přírodní bio kosmetiky zn. Botanicus, tradiční partner našich soutěží, věnoval dárkové balíčky pro nejlepší týmy.

Sídlo: Ostrá 8, 289 22 Lysá nad Labem

VIVANTIS a.s. - internetové obchody

logo_parfemySpolečnost provozuje internetové obchody s parfémy, hodinkami, šperky, kosmetikou a produkty pro zdraví i krásu. Na internetovém trhu působí již od roku 2001. Závodnicím věnovala produkty z řady dámských deodorantů Esprit a sprchové gely.

Sídlo: Školní náměstí 14, 537 01 Chrudim II

COTY Česká republika k.s. - ADIDAS Grouplogo_adidas_coty

Coty Česká republika k.s. je jednou z vedoucích kosmetických společností v ČR. Zabývá se distribucí dekorativní kosmetiky a vůní. Závodnicím věnovala produkty ze své nabídky dekorativní kosmetiky.

Sídlo: Na Okraji 335/42, 162 00 Prague 6

SPAR Česká obchodní společnost s.r.o.

Image Společnost SPAR je zastoupena ve 34 zemích na 5 kontinentech a je největším obchodním řetězcem na světě. V ČR působí od března 1992 a v současnosti provozuje 32 hypermarketů a 4 supermarkety. SPAR věnovala ceny pro nejmladší kategorie.

Sídlo: Nákupní 389/1, 102 00 Praha 10

Ešálylogo_esaly.cz

Společnost zastoupená p. Romanem Strnadem vyrábí reklamní, fandovské a klubové šály již od r. 1992. Závodnicím věnovala své výrobky.

ACTIVA s.r.o.

logo_activaFirma ACTIVA, s.r.o. - dodavatel kancelářských potřeb a techniky, občerstvení a drogistického zboží věnovala ceny pro závodnice.

Sídlo: Veselská 686, 199 00 Praha 9

Děkujeme všem trenérům a rodičům za pomoc při organizaci závodu a paní Lence Opočenské tradičně za profesionální jednání s partnery a sponzory soutěže.